O Nas

FIBER powstał z marzeń

Chęć łączenia ludzi i pokonywanie ograniczeń towarzyszą historii naszej firmy od samych jej początków. 20-letnie dzieje Interkonekt w Wolbromiu - operatora sieci światłowodowej FIBER - pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych, a uczciwe prowadzenie biznesu sprzyja nawet najbardziej odważnym zamiarom. Nasi klienci mówią, że jesteśmy czymś więcej niż firmą. Wokół naszej działalności jednoczą się ludzie, którzy chcą zmieniać świat - ten bliski i całkiem daleki. Przyłącz się do nas!

Więcej

Łączymy ludzi z prędkością światła

W naszym motto zawarta jest misja naszej firmy. Dzięki technologii światłowodowej najnowszej generacji umożliwiamy ludziom.

Sieć super szybkiego Internetu światłowodowego FIBER obejmuje:

Powiat Olkuski

Powiat Olkuski

Gmina Pilica

Gmina Pilica

Gmina Żarnowiec

Gmina Żarnowiec

Gmina Trzebinia

Gmina Trzebinia

Gmina Gołcza

Gmina Gołcza

Gmina Charsznica

Gmina Charsznica

Rozwój z prędkością światła

Bezsprzecznie przełomowym momentem w historii firmy INTERKONEKT było uruchomienie pierwszego pasma światłowodowego, które zapoczątkowało doskonale rozpoznawalną dzisiaj na lokalnym rynku markę FIBER. Setki kilometrów światłowodu, umożliwiają dostęp do szerokiego pasma internetu tysiącom odbiorców, w tym również z terenów wiejskich i mniejszych miejscowości. Własna sieć daje nam niezależność i gwarancję stabilności naszym klientom.

Miejsce wśród wiodących operatorów sieci internetowych w Polsce zapewnia INTERKONEKTOWI członkostwo w Krajowej Izbie Komunikacji Ethernetowej (KIKE) oraz Fundacji NASZA WIZJA.

Pracujemy dla lokalnej społeczności

Marka FIBER łączy ludzi na wielu poziomach - nie tylko w sensie komunikacji sieciowej. Od wielu lat zarząd i pracownicy firmy angażują się w inicjatywy ważne dla lokalnej społeczności. Każdej jesieni tysiące odblasków trafiają do dzieci i dorosłych z terenu, na którym obecny jest FIBER w ramach autorskiej akcji “Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Pełen atrakcji namiot z napisem FIBER jest wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego dla mieszkańców - na festynach, piknikach, świętach miast czy na lodowisku. Firma chętnie wspiera instytucje społeczne, w tym przede wszystkim lokalne stowarzyszenia, kluby osiedlowe i szkoły. Ważną częścią działalności prospołecznej jest profilaktyka, w tym profilaktyka związana z bezpieczeństwem w sieci. FIBER dostarcza bezpłatnie internet do szkół w powiatach olkuskim i zawierciańskim. Mieszkańcy mogą korzystać z darmowych hot-spotów w ważnych miejscach spotkań, jak rynki czy Domy Kultury.

Zaufały nam tysiące klientów indywidualnych i biznesowych oraz instytucji publicznych, dla których stabilny i pewny internet światłowodowy to podstawa w pracy, nauce i rozrywce. Jako firma odpowiedzialna społecznie angażujemy się w inicjatywy ważne dla lokalnej społeczności, za co trzykrotnie otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Tele.Odpowiedzialni.

INTERKONEKT dzisiaj

Kilka ostatnich lat zmieniło oblicze naszej firmy. Nasz zespół włożył dużo wysiłku w to, aby stać się godnym zaufania i solidnym partnerem dla mieszkańców oraz firm z terenu, na którym pracujemy. Cieszymy się, kiedy do wielotysięcznej społeczności FIBER dołączają nowi odbiorcy naszych usług - internetu, telewizji i telefonu. Naszą największą motywacją są zadowoleni Klienci, którzy widzą nasze zaangażowanie i wspierają nasze działania. To dzięki możemy robić to, co najbardziej lubimy - łączyć ludzi z prędkością światła!

Na rynku wyróżniają nas:

 • Stabilne łącza światłowodowe
 • Najlepsza jakość bez względu na warunki atmosferyczne
 • Brak limitu pobierania i wysyłania danych
 • Elastyczna oferta, dopasowana do potrzeb klientów indywidualnych i instytucji
 • Wsparcie techniczne na miejscu
 • Stacjonarne Biuro Obsługi Klienta w Olkuszu i Wolbromiu
 • Możliwość bezpłatnych testów przez 1 miesiąc
 • Szybka instalacja
 • Aktywacja natychmiast po instalacji
 • Ponad 20-letnie doświadczenie
 • Całodobowy monitoring sieci
 • Pomoc w doborze sprzętu