Historyczny festiwal organowy – transmisja na cały świat!

Miłośników wspaniałego brzmienia organów Hansa Hummla na pewno ucieszy informacja, że już 11 lipca w Bazylice Mniejszej  św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu rozpocznie się Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta 2021”. Sponsorem wydarzenia jest firma Interkonekt, operator sieci światłowodowej FIBER. Dzięki temu transmisję na żywo z tego wydarzenia będzie można oglądać na całym świecie za pośrednictwem internetu.

Renesansowe organy Hansa Hummla w olkuskiej bazylice należą do najcenniejszych zabytków tej klasy w całej Europie i do najstarszych w Polsce. Grę na tym niezwykłym instrumencie można podziwiać przede wszystkim podczas koncertów i festiwali organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla w Olkuszu.

– Jako firma odpowiedzialna społecznie i angażująca się w wydarzenia lokalne z wielką przyjemnością przyłączyliśmy się do organizacji tego ważnego wydarzenia kulturalnego. Dzięki stabilnemu łączu światłowodowemu miłośnicy muzyki będą mogli za pośrednictwem internetu wziąć udział w koncercie. Biorąc pod uwagę, że wciąż borykamy się z pandemią, wydaje taka inicjatywa się szczególnie ważna – komentują Paweł Barczyk i Tomasz Furman, właściciele firmy Interkonekt, operatora sieci światłowodowej marki FIBER.

Linki do poszczególnych koncertów będzie można znaleźć na naszym profilu na Facebooku.

Organizatorami Festiwalu Organowego „Organy Srebrnego Miasta 2021” są Bazylika Mniejsza pw. Św. Andrzeja Apostoła oraz Stowarzyszenie na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla w Olkuszu. Współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, a partnerami Województwo Małopolskie i Gmina Olkusz. Patronat honorowy objął Burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.

Szczegóły wydarzenia na plakacie. Festiwalowi towarzyszyć będzie Wystawa fotograficzna.